Your search results

Montenegro’da görülecek en iyi 5 yer

Posted by Montenegro on 7 Temmuz 2019
| BLOG
| 0

Montenegro küçük bir ülke olabilir, ancak bu muhteşem ülkenin çok sayıda doğal ve insan yapımı harikaları vardır.
Plajlar, doğal güzellikler ve tarih, Montenegro’nun en çok ziyaret edilen varış noktalarında eşit ölçüde harmanlanmaktadır.

Montenegro, engebeli dağları, Rönesans döneminin kasabaları ve Adriyatik Denizi’nin güzel sahil şeridi ile turistlerin gözdesi olmuştur.

Montenegro’da bir yaz tatili planlıyorsanız, oradaki zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için ülkedeki hava durumunu bilmeniz gerekir.
Yaz aylarında Montenegro’da çok fazla yağmur yağmaz ve dünyanın bu bölgesinin doğal güzelliğini keşfetmek için en iyi zamandır. İşte Montenegro’da iken yılın bu döneminde Montenegro havasının tadını çıkarırken mutlaka görmeniz gereken yerler.

KOTOR

Montenegro sahilindeki güzel bir koyda yer alan Kotor, görkemli manzaralara sahip, gelenek ve tarihle dolu bir şehirdir. Eski Kotor Şehri, 12. ve 14. yüzyıllar arasında inşa edilmiş, Orta Çağ’a özgü, iyi korunmuş bir yerleşim birimidir.
Kotor Koyu’nda, özellikle Perast, Dobrota ve Kotor olmak üzere birçok yerleşim var. Kotor’a seyahatinizi planlarken hepsini dahil etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Image by Vivolino from Pixabay

BUDVA

Montenegro’un incisi Budva, Adriyatik’in en güzel plajlarından birine sahip. Budva, Montenegro’da bir sahil turizm beldesidir. Genellikle “Montenegrin Miami” olarak adlandırılır Budva, Karadağ’daki en popüler tatil beldesidir. Yemyeşil parklarla çevrili yaya yollarında keyifli bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz deniz kıyısındaki Eski Şehi’in tarihi, Cenevizliler zamanından 2.500 yıl öncesine dayanmaktadır.Ayrıca kale, katedral, kiliseler, dar sokaklar, cafeler ve sanat galerileri ile ünlüdür.

Image by Сергей Горбачев from Pixabay

PERAST

Perast, Venedik’in ruhuna sahip, güzel Boka Körfezi’ne ve iki güzel adaya bakan küçük bir kasabadır: Our Lady of the Rocks ve St. George. Kotor gibi, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine eklenmiştir ve taş binaları ve dar taş sokakları ile hoş bir sahil şeridi ve deniz sunmaktadır.

Image by Anton Toni Petricevic conte Montecason from Pixabay

ULCINJ

Montenegro Arnavutluk sınırına yakın bir konumda bulunan Ulcinj, bir zamanlar Adriyatik Denizi’nin korsan başkenti olarak bilinen eski bir limandır.
Günümüzde şehir çok güzel plajlarıyla ünlüdür. Ad Bojana adasında çok sayıda doğal plaj bulunmaktadır. Lezzetli bir kebap veya leziz bir fincan kahvenin tadını çıkarmak için sahil şeridinde bir gezinti yapmak, Ulcinj’i ziyaret etmeyi unutulmaz kılan deneyimlerden sadece biri.

BAR
Eski kentin kalıntılarını keşfedin, dünyanın en eski zeytin ağaçlarından birini ziyaret edin ve plajlarda güneşin tadını çıkarın. Eğer heyecan arayan bir kişiyseniz, Bar ayrıca Montenegro’nun en zorlu kanyon deneyimine ev sahipliği yapmaktadır.

Home In Montenegro olarak, özenle seçilmiş gayrimenkul ve yatırım portföyümüz ve konusunda uzman ekibimiz ile Avrupa’nın merkezindeki bu küçük cennet olan Montenegro’ da yatırım yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcılara mülk edinme ve kiralama, yatırımlarını yönetme ve bunların yanı sıra oturma ve çalışma izinlerini alma gibi konularda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Uzman ekibimiz, çözüm odaklı ve analitik yaklaşımları ve yatırım alanlarındaki mevzuat ve yerel kaynaklar hakkındaki kapsamlı bilgileri ile potansiyel yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmada bir fark yaratmaktadır.

Montenegro ve Montenegro’daki yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ve konu ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ve satılık mülkleri görmek için https://www.homeinmontenegro.com/ adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Home In Montenegro WhatsApp