Your search results

Montenegro Bar’da yatırım yapma nedenleri

Posted by Montenegro on 4 Mart 2019
| BLOG
| 0

Balkanlar’ın önemli ülkelerinden biri olan Montenegro’da yer alan Bar, Adriyatik’e kıyısı olan güzel bir sahil kasabasıdır. Hayat kışın burada bitmez. Bir liman, tren istasyonu, spor stadyumu, okullar, hastaneler, mağazalar, marketler, aslında bu büyüklükte bir kasabanın ihtiyaç duyduğu her şey Bar’da var.

Bar’daki eski şehir, Montenegro’n en eski yerleşim yerlerinden biridir. Tüm eski şehir şu anda bir açık hava müzesidir. Aynı zamanda bir arkeolojik alandır. Gerçekten eşsiz bir yer. Bu tarihi şehir, mimarisi ve doğal güzellikleri ile kesinlikle görülmeye değer.

Şu anda Montenegro’da sadece iki ticari liman mevcuttur: Zelenika (Herceg Novi’nin yakınında) ve Bar. Birçok özel yat ve tekne buraya gelmekte ve burada yerleşmektedir. Burası aynı zamanda Montenegro Donanmasının üssüdür. Aslında tüm uluslararası deniz yolculukları Bar’dan başlar.

Şehir merkezine kısa bir sürüş mesafesinde, tüm dünyanın en eski ağaçlarından biri olan Stara Maslina yer almaktadır. Bu zeytin ağacı iki bin yıldan fazla bir süredir buradadır ve bir tarafı ağır hasar görmüş olsa da hala gerçek bir Balkan tarihini temsil etmektedir.

İki bin yıldan fazla bir süre önce, Roma İmparatorluğu döneminde Bar ve Ulcinj’de zeytin ağaçları ekilmeye başlanmıştır. O zamandan bu yana, Montenegro’nun bu kıyı bölgesindeki insanlar Akdeniz’deki en iyi zeytinyağının bazılarını üretmektedirler. Zeytinyağı bu bölgedeki yaşam dokusunun bir parçasıdır. Lezzetli yerel mutfağın temel bir bileşenidir.

Montenegro, Avrupa’nın merkezinde muhteşem konumu, hızla büyüyen bir ekonomisi, gelişime çok açık, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklere sahip bir coğrafi yapısı ile uluslararası yatırımcılar için yeni bir destinasyondur.

Aynı zamanda NATO üyesi olan Montenegro, uluslararası toprak bütünlüğünü garanti altına almıştır. Avrupa Birliği müzakereleri çerçevesinde yasal sistemlerinde tüm Kopenhag kriterlerini yerine getiren Montenegro’da, yatırımcıların hakları güçlü bir yasal sistem tarafından korunmaktadır. Avrupa Birliği Konseyi Sırbistan ve Karadağ’ın 2025’te AB’ye katılabileceğini belirtmiştir.

Ülkenin AB ile ilişkileri ve 2018 raporuyla ilgili daha fazla bilgiyi aşağıdaki linkte bulabilirsiniz:

https://ec.europa.eu/neighbourhood-enlargement/sites/near/files/20180417-montenegro-report.pdf

En son olarak da, Montenegro, yatırım programları yoluyla vatandaşlık vererek doğrudan yabancı yatırımı çekmek isteyen ülkelerin listesine katılmaya karar vermiştir. 26 Temmuz’da Montenegro hükümeti, uzun zamandır beklenen Vatandaşlık Yatırım Programını (CIP) 1 Ekim 2019’da açacağını açıkladı. Bu program için asgari yatırım tutarı, başvuru başına 100.000 euroluk ek bir devlet ücreti ile 250.000 euro olarak belirlendi.

Orijinal basın bültenini aşağıdaki linkten görebilirsiniz:

http://m.portalanalitika.me/clanak/308148/za-crnogorsko-drzavljanstvo-pola-miliona-eura

2009’dan beri dünyanın en büyük yatırımcılarının favorisi haline gelen Montenegro’da, özellikle Rusya, Amerika, Kanada, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden olmak üzere 48.000’den fazla şirket kurulmıştur.

Montenegro’da yatırım yaparak, bu güvenli, istikrarlı ve demokratik ülkede sizin ve aileniz için bir ‘Avrupalı Hayat’ elde edeceksiniz. Amacımız, bu önemli fırsat için değerli müşterilerimize rehberlik etmektir.

Montenegro’da yatırım yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcılara “Home In Montenegro” olarak bireysel ve kurumsal yatırımcılara şirket kurma, oturma ve çalışma izinleri alma, mülk edinme ve kiralama ve yatırım yönetimi gibi konularda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Zengin portföyümüz ve uzman ekibimiz ile size emlak satın alma ve en avantajlı koşullarda yatırım yapma ve siz ve sevdikleriniz için hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz.

Yatırımın planlandığı bölgedeki emlak yatırımlarına ek olarak, bir projenin arsa tedarikinden anahtar teslimine kadar olan tüm süreçleri kapsayacak şekilde yatırımın en etkin ve verimli kullanımını yönlendirmeyi hedefliyoruz.

Uzmanlardan oluşan ekibimiz, çözüm odaklı ve analitik yaklaşımlarıyla potansiyel yatırım getirilerini en üst düzeye çıkarmak, yatırım alanlarında mevzuat ve yerel kaynaklar hakkında geniş bilgi sağlamak için bir fark yaratıyor.

Montenegro ve Montenegro’daki yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ve satılık mülkleri görmek için https://www.homeinmontenegro.com/tr adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Home In Montenegro WhatsApp