Your search results

Žabljak herkes için harika maceralar sunuyor

Posted by Montenegro on 19 Ağustos 2019
| BLOG
| 0

Žabljak, Montenegro‘nun kuzeyinde küçük bir kasabadır. 1.723 kişilik bir nüfusa sahiptir. Kasaba, Durmitor dağ bölgesinin merkezinde ve 1,456 metre yükseklikte, Balkanlar’daki en yüksek yerleşim yeridir.

Resim Unsplash’ta Dejan Zakic  tarafından

Žabljak kış turizmi için iyi bir destinasyondur, ancak birçok turist için bu eşsiz şehir yaz tatili için de en iyi seçimdir. Civarında, Tara Nehri’nin muhteşem kanyonu olan Avrupa’nın en derin kanyonu vardır. Karadağ’ın kuzeyindeki bu küçük yerleşim yeri, çok sayıda göl ve birkaç dağın tepesiyle çevrilidir. Attığınız her adımda ortaya çıkan eşsiz doğal güzellikleri nedeni ile Žabljak, yaz boyunca çok sayıda ziyaretçi çeker.

Resim Unsplash’ta Shant Dem tarafından

Kasaba, Durmitor Milli Parkı’na açılan bir kapıdır, bu yüzden Karadağ‘ın ‘kara dağlarını’ ve el değmemiş doğasını görmek için en mükemmel yerlerden biridir. Buradan diğer ulusal parklara (Biogradska Gora ve Prokletije) ulaşmak daha kolaydır, bu nedenle de dağları ziyaret etmenin harika bir yoludur.

Bir maceracının Karadağ’daki cenneti

Tüm yollar (ve kayak pistleri ve engebeli yollar) Žabljak’e çıkar, bölgesel sermaye ve deniz seviyesinden 1.450m yukarıda, Balkanlar’daki en yüksek kasabadır.

Žabljak, Durmitor’un dağ maceralarına açılan kapıdır. Alplerdeki aktivite alanlarının zengin çekiciliğinden uzak olmakla birlikte, burada konaklama şaşırtıcı derecede çeşitlidir. Ziyaretçiler eko-tatil köyleri, geleneksel aile yanında konaklamalar veya orta sınıf oteller arasında seçim yapabilir.

Makalenin tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:
http://www.bbc.com/travel/story/20130501-an-adventurers-paradise-in-montenegro

Žabljak yaz sezonunda turist sayısında artış gösterdi

Cafe del Montenegro’nun bildirdiğine göre, Žabljak Turizm Örgütü Müdürü Vanja Krgović Šarović ” Bu yıl Žabljak’ta yaz sezonu turistlerin gelişini büyük ölçüde etkileyen düşük sıcaklıklarla başladı.” dedi.

Žabljak Turizm Örgütü’nden gelen veriler kasabanın geçen yıl haziran ayında 2.470 ziyaretçisi olduğunu göstermektedir ve bu yıl Haziran ayında Žabljak 3.515 ziyaretçiyi ağırlamıştır. Temmuz 2018’de, yaklaşık 5.000 ziyaretçiye sahipti ve bu yılın Temmuz ayında ,Žabljak ’ta tatil yapanların sayısı 7.400 olmuştur. Ağustos 2018’in ilk yarısında Žabljak’a 3.214 turist gelmiştir ve bu yılın aynı döneminde 4.260 ziyaretçiyi ağırlamıştır.

Makalenin tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:
https://www.total-montenegro-news.com/lifestyle/4852-tourists-zabljak-aug19

Home In Montenegro olarak, özenle seçilmiş emlak ve yatırım portföyümüz ve uzman ekibimizle, Montenegro ‘da mülk edinme ve kiralama konusunda yatırım yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcılara konut ve çalışma izinlerinin yanı sıra yatırımlarını yönetme konusunda da danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Uzman ekibimiz, çözüm odaklı ve analitik yaklaşımlarla ve yatırım alanındaki mevzuat ve yerel kaynaklarla ilgili kapsamlı bilgi birikimi ile potansiyel yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmada fark yaratır.

Montenegro ve Montenegro’daki yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ve satılık mülklerimizi görmek için https://www.homeinmontenegro.com/ adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Home In Montenegro WhatsApp