Your search results

Montenegro’daki en iyi plajları keşfedin

Posted by Montenegro on 23 Mayıs 2019
| BLOG
| 0

Montenegro’da dinleneceğiniz, güneşleneceğiniz ve muhteşem doğa ve denizin tadını çıkaracağınız en iyi plajları keşfedin.

Adriyatik Denizi’nde bir Balkan ülkesi olan Montenegro, pitoresk sahil şeridi, lüks otelleri ve yat sahipleri ve gezginleri arasındaki popülerliği nedeniyle “sonraki Fransız Rivierası” olarak bilinir.

Akdeniz’in incisi Montenegro, Adriyatik Denizi’nin güneyinde yer almaktadır.

Montenegro, Avrupa’nın ikinci en genç ülkesidir ve büyüleyici coğrafyası, muhteşem turkuaz renkli denizi, iklimi ve konumuyla huzurlu, keyifli ve sağlıklı bir yaşam sunmaktadır.

Balkan yarımadasının ortasında, Montenegro size keşfedilmemiş muhteşem bir doğa sunmaktadır. Adriyatik kıyısındaki romantik plajlarla ve kuzeydeki görkemli dağlarla çevrili Montenegro’da ayrıca beş ulusal park, UNESCO tarafından korunan eski şehirler ve keşfedilmek ve eğlenmek için daha pek çok şey ziyaretçilerini beklemektedir.

Kum, çakıl, kayalı, hangisini tercih ederseniz edin, Montenegro’daki plajların hepsi harika ve en önemlisi deniz turkuaz mavisi ve kristal berraklığındadır. Montenegro’daki plajların saf güzelliği sizi şaşırtacak.

Montenegro’da yaşayanlar ve ziyaretçiler, Mayıs ayı sonlarında yüzmeye başlarlar ve sezon Ekim ayı sonlarında sona erer. Budva, Rafailovici veya Petrovac gibi plajlar Temmuz ayının sonundan Eylül ayının sonlarına kadar kalabalıktır. Hava sıcaksa deniz Mayıs ayının sonunda veya Haziran ayının başında ılıktır. Hava soğuksa, özellikle geceleri, yüzme mevsimi Haziran ortasından itibaren başlar. Haziran ayının sonunda, su her zaman ılıktır.

Bečići Plajı – Budva

Bečići, Montenegro ‘daki Budva belediyesinde bir yerdir, Budva’nın kuzey-doğusunda yer almaktadır.

Bečići plajı, Adriyatik Denizi’ndeki en güzel ve en uzun plajlardan biri olarak kabul edilir. Neredeyse 2 kilometre uzunluğa sahip olan bu plaj 1935’te “Avrupa’nın en güzel plajı” olarak seçilmiştir.

Kopakabana Plajı– Ulcinj

Ulcinj’deki Kopakabana plajı, Montenegro’daki yerli halk ve turistler arasında en sevilen plajlardan biridir. Plaj 900 metre uzunluğundadır ve neredeyse 500 güneş şemsiyesi ve 800 sahil sandalyesi bulunmaktadır. Kopakabana’ya arabayla kolayca ulaşılabilir ve sadece plaj misafirleri için kendi özel otoparkı vardır.

Mogren Plajı – Budva

Mogren plajı, Montenegro’nun en iyi plajlarından biridir. Aslında bir tünelle birbirine bağlı iki güzel plajdan oluşmaktadır. Mogren plajı, yüksek çevre standartlarının ve kaliteli plajların sembolü olan mavi bayrağa sahiptir. Budva’nın tarihi kent merkezine sadece 200 metre uzaklıktadır. Budva’da kalıyorsanız, plaja yaya geçidi ile kolayca ulaşılabilir. Plaj boyunca bir yürüyüş, eski şehir ve güzel sahilin muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Jaz Plajı – Budva

Jaz Plajı, Montenegro’nun en çekici plajlarından biri. Bu kumlu plaj, Montenegro kıyısındaki en büyük 3 plajdan biridir ve yoğun Akdeniz bitki örtüsü ile çevrilidir. Jaz Beach, Montenegro’nun güneşlenmek ve su sporları yapmak için en popüler yeridir. Bu kumlu plaj, Budva bölgesindeki en uzun plajlardan biridir ve sadece güzel açık deniz manzarasıyla değil, aynı zamanda müzikal etkinliklerin yapıldığı bir yer olarak da ünlüdür.

Sveti Stefan – Budva

Sveti Stefan, Montenegro’nun ünlü turistik kenti Budva yakınlarında bir köydür. Sveti Stefan, yalnızca Budva Rivierası’nda değil, tüm Akdeniz’de olağanüstü bir yerdir. 15. yüzyıldan kalma müstahkem Sveti Stefan köyü, Arnavut kaldırımlı yolları, büyüleyici avlusu ve olağanüstü deniz manzaraları ile eşsiz bir atmosfere sahiptir.

Eskiden 15. yüzyıldan kalma bir yerleşim köyü ve daha sonra Marilyn Monroe gibi yıldızlar için göz alıcı bir tatil yeri olan Sveti Stefan’ın küçük adacığı, ünlü bir otel tesisi ve turistik yerdir. Sveti Stefan’daki halk plajı, şirin, kırmızı çatılı binaların ve dolambaçlı sokakların mükemmel manzaralarını sunar. Burası beyaz kumlu plajlar ve birinci sınıf lüks oteller arasında en iyi seçimdir.

Bu saydıklarımız Montenegro’da yer alan güzelliklerden sadece birkaçı!

Montenegro’yu ziyaret ettiğiniz anda kendinizi muhteşem plajlar, nefes kesici doğa güzellikleri, tarihi yerleşim yerleri, huzur, konfor ve hatta macera içeren birçok özellik ile sarıp sarmalanmış bulacaksınız.

Montenegro seyahat etmek için çok kolay bir ülkedir. Montenegro, Adriyatik kıyısındaki Hırvatistan ile Arnavutluk arasında ve İtalya’nın topuğu Puglia’nın karşısında bulunan küçük bir ülkedir. Montenegro’ya Avrupa ve Rusya’nın bir çok yerinden 3 saatten az bir uçuşla ulaşılabilir. İki ana havalimanı vardır; Tivat ve Podgorica, ancak birçok gezgin Hırvatistan Montenegro sınırından sadece 14 km olan Dubrovnik havaalanını da kullanmaktadır. Küçük bir ülke ve görülecek çok şey olduğu için, Montenegro’yu keşfetmenin en popüler yolu kiralık bir araba kiralamaktır. Genelde kiralık arabalar pahalı değildir ve çoğunlukla kiralanması kolaydır. İhtiyacınız olan tek şey geçerli bir sürücü belgesidir.

Yeni şeyler denemeye her zaman hazırsanız ve denizi seviyorsanız, Montenegro sizin için harika bir yerdir. Dağlardan denize, macera sporları ve açık hava etkinlikleri ile Karadağ’ın vahşi güzelliğini yaşayın.

Montenegro hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ve web sitemizi https://www.homeinmontenegro.com adresinde ziyaret edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Home In Montenegro WhatsApp