Your search results

Montenegro, Büyük Hayallerin Gerçekleştiği Yer

Posted by Montenegro on 15 Nisan 2019
| BLOG
| 0

Güneydoğu Avrupa’da küçük bir ülke olan Montenegro, gelişmekte olan lüks bir yer.

Ülke kısa süre önce, yabancıların ülkeye yatırım yaparlarsa bir Montenegro pasaportu almalarına izin veren bir program başlattı.

Aynı zamanda Business Insider ve lüks seyahat acentesi Original Travel tarafından yayınlanan son rapora göre de Montenegro milyarderlerin 2019 yılında seyahat ettiği en önemli yerlerden biri olarak seçilmiştir.

Montenegro, 450 adet süperyat sığabilecek ve lüks alışveriş ve restoranların yer aldığı Porto Montenegro sayesinde yat sahipleri ve aynı zamanda yatırımcılar için cazip bir ülke haline gelmiştir. Montenegro özellikle yat severlerin cennetidir. Tivat’ta yeni inşa edilen bir yat limanı olan Porto Montenegro, yatlar için popüler bir limandır ve lüks bir destinasyon haline gelmiştir.

Porto Montenegro’da kalan ziyaretçiler, yatırımcılar ve burada yaşayanlar yatlarına 24 saat ücretsiz servis alabilir, Regent Porto Montenegro ve Sveti Stefan adası tesisi gibi lüks otellerde kalabilirler ve özel Kulüpler ve Yat Kulüplerinin avantajlarından yararlanabilirler.

Adriyatik Denizi’nde bir Balkan ülkesi olan Montenegro pitoresk sahil şeridi, lüks otelleri ve yat sahipleri ve gezginler arasındaki popülerliği nedeni “bir sonraki Fransız Rivierası” olarak anılmaya bu nedenle de hem turizm hem de ekonomik anlamda hızla gelişmeye başlamıştır.  Özellikle yabancı yatırımcılar 2017’de NATO’ya katıldıktan sonra Montenegro ile giderek daha fazla ilgilenmeye başlamışlardır.

Montenegro’nun emlak fiyatları, benzer lüks yerlerden olan Monako ve Fransız Rivierası’na kıyasla hala düşüktür. Bu ülkelere kıyasla daha uygun fiyatlar ile deniz manzaralı bir terasa sahip üç yatak odalı lüks bir daire veya örneğin Budva’da dört yatak odalı, üç katlı bir ev alabilirsiniz.

Ülkede ayrıca zengin turistleri çekmek için üst düzey oteller, golf sahaları ve diğer lüks tesisler geliştirmeyi hedefleyen ve hükümet tarafından desteklenen 2007-2020 Turizm Masterplana dayalı turizm endüstrisi bulunmaktadır. Bu da Montenegro‘da hem bireysel hem de profesyonel yatırımcılara mükemmel bir yatırım fırsatı sunmaktadır. Ryanair, Brüksel, Milano, Barselona, Londra, Oslo ve Stockholm gibi Avrupa ülkelerinden Montenegro’ya birçok yeni uçuş başlatmasıyla, önümüzdeki yıllarda ülkede yabancı mülkiyet talebinin artacağı beklenmektedir.

Montenegro’da son yollarda gelişen ve yürürlüğe konan siyasi, ekonomik, mali ve sosyal koşullar ülkede ciddi gelişmelere ve yatırımlara izin vermektedir. Özellikle büyük turistik ve konut projeleri şu anda Montenegro kıyısında, Tivat, Kotor, Lustica yarımadası ve Budva’da veya ülkenin orta ve kuzey kesimlerinde yer almaktadır.

Pitoresk Kotor Körfezi, çarpıcı kayalıkları ve ışıltılı mavi suları ile yabancı ev alıcıları için özellikle çekici bir mekandır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan büyüleyici antik Kotor şehri, hem yerli halk hem de turistler arasında çok popülerdir. Kotor’un Eski Kenti, parke taşlı caddelerin, kiliselerin ve kafe dolu meydanların bir labirentidir.

Hayalinizdeki evi veya yatırım amaçlı mülkünüzü arıyorsanız, Montenegro kesinlikle Avrupa’nın en iyi ve uygun fiyatlı yerlerinden biridir.

Montenegro’da yatırım yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcılara “Home In Montenegro” olarak bireysel ve kurumsal yatırımcılara şirket kurma, oturma ve çalışma izinleri alma, mülk edinme ve kiralama ve yatırım yönetimi gibi konularda danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Zengin portföyümüz ve uzman ekibimiz ile size emlak satın alma ve en avantajlı koşullarda yatırım yapma ve siz ve sevdikleriniz için hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı sunuyoruz.

Montenegro ve Montenegro’daki yatırım fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ve satılık mülkleri görmek için https://www.homeinmontenegro.com adresindeki web sitemizi ziyaret edin.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

  • Home In Montenegro WhatsApp